ROK NA POWRÓT

Sezon 2013/2014 Bronowicki Klub Sportowy kończy w jakze odmiennych nastrojach niz poprzedni. Rok temu spadalismy w slabym stylu z B-klasy zajmujac ostatnie miejsce. W tym roku prawie do samego konca walczylismy o zwyciestwo w lidze na najnizszym poziomie rozgrywkowym (C-klasa) a zajete drugie miejsca zapewnia nam powrót po roku przerwy do "Serie B".

Kto w góre?

Awans oprócz BKS, na pewno uzyskala druzyna Powisla Ochodza, która okazala sie bezkonkurencyjna. Ochodzanie objeli prowadzenie w lidze pod koniec rundy jesiennej po pokonaniu naszej druzyny 2:1 i nie oddali go juz do konca. Trzecie miejsce w lidze zajmuje druzyna rezerw IV ligowych Wislan Jaskowice, przez wiekszosc sezonu jednak wydawalo sie, ze trzecia druzyna mogaca wywalczyc awans bedzie Wisla Czernichów. To ze wzgledu na slaba wiosne Wiślan, po której zajmowali 7 miejsce w lidze tracac do Bronowickiego az 12 punktów. Wislanie odrobili 11 punktów straty do naszej druzyny zdobywajac imponujace 34 punkty w 13 meczach na wiosne (2,6 punkta na mecz!). Trzeba tutaj wspomniec, ze jesteśmy jedyną druzyna która na wiosnęe pokonała Wiślan (3:1 w pierwszym meczu rundy).

Trzeba dodać, ze drućyna Zrywu Facimiech wycofała się w trakcie rozgrywek, a ze względu na to, ze nie rozegrala minimum 50% meczów wyniki Zrywu zostaly anulowane. Oznacza to, ze odpisujemy punkty w tabeli a nie dodajemy 6 punktów za walkowery jak to ma miejsce np na 90 minut. Tabela na stronie Bronowickiego, gdzie zgromadzilismy 47 punktów jest prawidlowa.

Wisla Czernichów najprawdopodobniej pozostanie w C-klasie w sezonie 2014/2015 - jednak na oficjalne komunikaty zwiazku bedziemy musieli jeszcze poczekac (jest kilka druzyn, które wycofalo sie z B-klasy - wiec mozliwe, ze Czernichów takze zagra o poziom wyzej). Wiadomo, ze C-klasa to najnizszy poziom rozgrywkowy wiec nikt z niej nie spadnie.

Dobra jesien, slaba wiosna

Jesli chodzi o nasza druzyne, tradycja staje sie juz, ze na jesieni gramy lepiej niz na wiosne. Jesienia przegralismy tylko 2 wyjazdowe mecze z druzynami z czolówki (Czernichów, Ochodza) i potrafilismy wygrac wszystkie mecze na Jasnogórskiej bez straty gola. Serie bez straty bramki zakonczyli juz Wislanie Jaskowice w pierwszym meczu rundy a serie zwyciestw - TKKF Kliny, zespól który pokonal nas 0:1. Mecze z Klinami i Gwiazda Sciejowice to okres kryzysu druzyny BKS - nie potrafilismy wtedy zdobyc punktu oraz bramki z gry przez 180 minut. Dobrze, ze druzyna byla w stanie wyjsc z kryzysu i po porazce w Sciejowicach nie przegrac juz do konca sezonu - co zagwarantowalo awans.

Indywidualnosci.

Trudno wskazac najlepszego zawodnika druzyny BKS w calym sezonie. Mozna powiedziec, ze sklad byl dosc wyrównany i mimo problemów z kontuzjami, udalo sie dograc sezon do konca z dobrymi wynikami. Kontuzje nie oszczedzaly zawodników BKS, oto lista zawodników, którzy nie dokonczyli sezonu z powodu kontuzji: Zbigniew Babka (kontuzja jeszcze z czasów gry w B-klasie), Piotr Kolodziejczyk, Dariusz Dwornik, Tomasz Pietka, Maciej Cwiertniak i Michal Zaremba. Mniej lub bardziej powazne kontuzje trapily takze innych zawodników.

Najlepszym strzelcem BKS zostaje Michal Klimczak z 23 bramkami na swoim koncie (liczac oficjalne mecze, czyli 2 mecze pucharu Polski - anulowany mecz z Facimiechem, gdzie Timon zdobyl 2 gole nie jest wliczony). Kolejnym strzelcem na liscie jest Grzegorz Musial z 11 trafieniami. 3 miejsce nalezy do Krzysztofa Groniaka i tutaj trzeba zaznaczyc, ze Grom dokonal tego grajac tylko w 15 meczach.

Najlepiej asystujacym zawodnikiem zostaje Grzegorz Musial z 8 asystami na koncie, drugie miejsce w tej klasyfikacji nalezy sie ex aequo Krzysztofowi Kozynackiemu (Koza gral przez wiekszosc sezonu "ogony", srednio 35 minut na mecz w 19 meczach - wiec wynik tym bardziej imponujacy), Arturowi Straczkowi - z kolei Ryba wiekszosc meczów rozegral w formacji defensywnej na stoperze, wiec takze wynik imponujacy - a takze Kamilowi Wysockiemu oraz Michalowi Klimczakowi. 4 panowie zaliczyli po 6 asyst w calym sezonie. O Kamilu nalezy wspomniec osobno, bo byl chyba jedynym zawodnikiem BKS-u który zachowal dobra forme z jesieni takze wiosna - szczególnie pod koniec widac bylo jego przydatnosc.

Kapitanem przez pierwsza runde byl Wojtek Kwarciak, który niestety opuscil nasz zespól po rundzie jesiennej, w bramce zastapil go wtedy Lukasz Jach a opaske kapitanska przejal Tomasz Tetiuk. W ostatnich meczach rundy z opaska biegal Artur Straczek.

Mówi o nas cala Polska.

Sezon okazal sie dla nas historyczny z jednego powodu. Juz od dawna wykonywalismy próby nagrywania meczów i publikowania profesjonalnych skrótów, jednak praca, która wykonali Artek Baster, Krzysiek Kozynacki i Wojtek Kwarciak przebija profesjonalizmem i odbiorem chyba wszystkie druzyny w Polsce na tym poziomie rozgrywkowym. 4 kamery, komentarz, ujecia z lotu ptaka - mistrzostwo :) Dzieki publikacji naszego meczu z Fitballem na portalu Weszlo.com a takze na kilku innych stronach zwiazanych z futbolem skrót z meczu obejrzalo juz ponad 20 000 osób. Oby tak dalej, ponizej "przezyjmy to jeszcze raz", czyli linki do wszystkich materialów video z tego sezonu - polecamy jakosc HD.

BKS - Jaskowice 3:1

BKS - Wisla Czernichów 3:1

Orzel Sidzina - BKS 5:2

Grom - BKS 1:6

BKS - Sankowia 2:2

BKS - Tecza II Piekary 3:1

Fitball - BKS 2:3