3 punkty na inaugurację!

Na inaugurację ligi pokonujemy zespół Polonii Kraków 3:1 (2:1)

Nasz zespół pierwszy mecz rozpoczął w bardzo odmienionym składzie w porównaniu do rozgrywek C-klasowych. Wszyscy zawodnicy, którzy dołączyli do składu w przerwie między rozgrywkami rozpoczęli mecz w pierwszym składzie. A byli to:

1.  doświadczony bramkarz Dariusz Szewczyk - poprzednio Wieczysta Kraków
  2. doświadczony środkowy pomocnik Krzysztof Pazdyk, który od dawna z nami trenował i dał namówić się na grę.
  3. środkowy pomocnik Kamil Gawlik
  4. skrzydłowy Kamil Szmit
  5. powracający po długiej nieobecności do składu lewy obrońca Marcin Borcowski

Cała piątka, podobnie jak reszta drużyny, spisała się bez zarzutu - szczególnie w pierwszej połowie, kiedy zdominowaliśmy rywali - wynik do przerwy powinien być dużo wyższy.

W 15 minucie spotkania pierwszą bramkę po powrocie do B-klasy strzela Michał Klimczak, po genialnym podaniu Krzyśka Pazdyka. Dominacja zespołu gospodarzy przekłada się na drugą bramkę już 10 minut później - z rożnego wrzuca Krężel a strzelcem znowu Klimczak, tym razem głową.

Następnie okres wyrównanej gry oraz bramka "do szatni" strzelona przez Polonię,

Druga połowa dużo słabsza od pierwszej, w poczynania obu drużyn wkradł się chaos jednak to Bronowicki grał solidniej w obronie, a w końcówce spotkania udanie skontrował rywala. Gawlik zagrał do Lendy a ten z najbliższej odległości pakuje piłkę do bramki.

Wynik 3:1 w starciu dwóch beniaminków.

Przed meczem miała miejsce miła uroczystość - obie drużyny otrzymały puchar za wywalczony awans do klasy B.

Skład oraz statystyki w terminarzu:

Powiązana galeria: